Cup Competitions
The Harwoods DACIA Senior (Gold) Cup | ||||
1st Round | ||||
Ventnor | 2 | - | 2 | Northwood |
2nd Round | ||||
Brading Town | 7 | - | 1 | Bembridge |
High park | A | / | W | Binstead & COB |
Ventnor / W & B | v | West Wight | ||
3rd Round | ||||
Cowes Sport | 5 | - | 0 | W & B |
East Cowes Vics | 3 | - | 3 | Brading Town |
Brading won on Penalties | ||||
Newport | 4 | - | 1 | Vectis |
Binstead & COB | 3 | - | 4 | Shanklin |
Semi-Final | ||||
Newport | v | Brading Town | ||
Cowes Sports | v | Shanklin | ||
~~~~~~~~~~~~~~
Challenge Cup Sponsored by Island Echo |
||||
1st Round | ||||
East Cowes Vics Dev | 3 | - | 4 | Brading Town |
Ventnor | 3 | - | 2 | Cowes Res |
Vectis | 3 | - | 0 | Northwood SJ |
West Wight | 1 | - | 2 | W & B |
Shanklin | 1 | - | 1 | High Park |
Shanklin won on penalties | ||||
2nd Round | ||||
Vectis | 2 | - | 2 | Binstead |
Binstead won on penalties | ||||
Ventnor | 4 | - | 2 | Brading Town |
Shanklin | 1 | - | 2 | W & B |
ECS | 3 | - | 7 | Bembridge |
Semi Final | ||||
Binstead & COB | 3 | - | 3 | Ventnor |
Ventnor won on penalties | ||||
W & B | 1 | - | 0 | Bembridge |
Final | ||||
W & B | 3 | - | 3 | Ventnor |
W & B won on penalties |
~~~~~~~~~~~~~~
Memorial Cup |
||||
1st Round | ||||
Newchuch | 0 | - | 2 | Sandown & Lake |
Seaview | 0 | - | 12 | Osborne Coburg |
2nd Round | ||||
Ryde Saints | 0 | - | 2 | Sandown & Lake |
Newport Reserves | 1 | - | 3 | Osborne Coburg |
Bye : AFC Wooton / Niton Community | ||||
3rd Round | ||||
Ventnor | 2 | - | 2 | Bembridge |
Ventnor win on penalties | ||||
AFC Wootton | 1 | - | 7 | Brading Town |
Binstead | 3 | - | 4 | Shanklin |
Northwood | 5 | - | 0 | Sandown |
W & B | 3 | - | 0 | Osborne Coburg |
West Wight | 3 | - | 3 | Vectis |
Vectis won on penalties | ||||
E.C.S | v | High Park | ||
Quarter Final | ||||
Brading Town | 0 | - | 2 | Ventnor |
Shanklin | v | W & B | ||
High Park | v | Northwood | ||
Vectis | 3 | - | 2 | Cowes Res |
~~~~~~~~~~~~~~
Ken Morris Junior A Cup sponsored by the Harwoods Saturday League |
||||
1st Round | ||||
Osborne Coburg | 8 | - | 3 | Niton Community |
Ventnor Res | 0 | - | 3 |
Sandown & Lake |
Newport Res | 5 | - | 2 | Sandown & Lake Res |
Newchurch | 1 | - | 2 | Brading Town Res |
Seaview | 0 | - | 5 | AFC Wootton |
Binstead & COB Res | 6 | - | 0 | Shanklin Res |
Carisbrooke Utd | A | / | W | Osborne Coburg Res |
Ryde Saints | 1 | - | 5 | Bembridge Res |
Northwood St. John Res | 1 | - | 2 | W & B Res |
West Wight Res | v | Vectis Res | ||
2nd Round | ||||
Osborne Coburg | 2 | - | 0 | W & B Res |
Bembridge Res | 3 | - | 1 | Vectis Res |
Newport Res | 3 | - | 2 |
Sandown & Lake |
All Other matches - BYE | ||||
3rd Round | ||||
Osborne Coburg | 9 | - | 4 | Newport Res |
Osborne Coburg Res | H | / | W | Brading Res |
AFC Wootton | 7 | - | 1 | Binstead Res |
ECS Res | 2 | - | 0 | Bembridge Res |
4th Round | ||||
Osborne Coburg | 11 | - | 0 | Osborne Coburg Res |
ECS Res | 1 | - | 2 | AFC Wooton |
~~~~~~~~~~~~~~
The UNISON Junior B Cup | ||||
1st Round | ||||
Ventnor “A” | A | - | W | AFC Wootton Res |
2nd Round | ||||
Ventnor A / AFC Wootton Res |
v | Bembridge A | ||
Ryde Saints Res | 0 | - | 2 | High Park Res |
Newchurch Res |
0 | - | 6 |
West Wight A |
Seaview Res |
0 | - | 5 |
Niton Community Res |
Semi - Final | ||||
West Wight A | v | AFC Wootton Res / Bembridge A | ||
Niton | 1 | - | 1 | High Park Res |
High Park Res won on Penalties | ||||
Final | ||||
High Park Res | v | |||